İş Ayakkabısı Koruma Sınıfları S1, S1P, S2 ve S3 ne demektir ?

S1, S1P, S2 ve S3 iş ayakkabısı koruma sınıfları Avrupa Birliği (AB) tarafından standartlaştırılmıştır ve genellikle işçilerin güvenliği ve ayaklarını korumak için belirli iş ayakkabılarına ihtiyaç duyulduğu yerlerde kullanılır. Bu koruma sınıfları şu şekilde açıklanabilir:

  1. S1: Bu sınıf ayakkabılar, çelik burun kaplaması ve antistatik özellikler gibi temel güvenlik özelliklerine sahip iş ayakkabılarıdır. Ayrıca yağa dayanıklı ve kaymaz tabanlar da içerebilirler.

  2. S1P: Bu sınıf ayakkabılar, S1 sınıfının tüm özelliklerine ek olarak, orta taban koruması da içerir. Bu özellik, ayak tabanını çivi, cam ve diğer keskin nesnelerden korur.

  3. S2: Bu sınıf ayakkabılar, S1 sınıfının tüm özelliklerine ek olarak, suya dayanıklı ve nefes alabilen üst kısım özelliklerine sahiptir. Bu özellikler, ayakkabının su geçirmez olmasını ve ayakların terlemesini önler.

  4. S3: Bu sınıf ayakkabılar, S1P ve S2 sınıflarının tüm özelliklerini içerir. Ayrıca, kaymaz ve delinme korumalı tabanları da bulunur. Bu ayakkabılar, en yüksek koruma seviyesine sahip olanlarıdır ve ağır endüstriyel ortamlarda kullanılması önerilir.

Bu koruma sınıfları işçilerin ayaklarını korumak için tasarlanmıştır, ancak işçilerin hangi sınıf iş ayakkabısına ihtiyaç duyduğu işin doğası ve tehlikelerine bağlı olacaktır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.